Cinema ArsenalFilmová produkční společnost

Cinema Arsenal je filmová produkční společnost se sídlem v Praze. Zaměřuje se především na výrobu celovečerních autorských filmů směřujících do české kinodistribuce a na světové festivaly, ale zcela neopomíjí ani kratší televizní formáty. Jádro týmu tvoří režisér Pavel Abrahám a scénárista Tomáš Bojar. V oblasti výkonné produkce je doplňují Kristina Šedivá a Klára Botlíková. Mezi stálé spolupracovníky pak patří například střihač Šimon Špidla, před časem vyznamenaný na festivalu v Cannes, či kameraman Jiří Chod.


Jádro týmu

 

Pavel Abrahám režisér a producent

Režisér Pavel Abrahám (1978) je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 2008 zde diplomoval v Ateliéru intermediální konfrontace u Jiřího Davida, v současné době působí jako doktorand v Ateliéru supermédií u Federica Díaze. V rámci svých studií absolvoval stáž v ateliéru videa na pařížské École nationale supérieure des arts décoratifs.
Více informací...

Tomáš Bojar scénárista a producent

Scénárista Tomáš Bojar (1981) vystudoval politologii a mezinárodní vztahy se zaměřením na politickou filosofii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (2003) a právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (2009). Jeden rok strávil na stáži na katedře filosofie University of Reading ve Velké Británii. Pracoval jako knižní a časopisecký redaktor, publikoval eseje a knižní a hudební recenze v několika českých periodicích.
Více informací...